Samodzielny montaż

KASETON

Przygotowanie podłoża do klejenia


 

Podłoże przed klejeniem należy oczyścić z wszelkich zabrudzeń , a najlepiej zagruntować. W przypadku gdy podłoże jest pokryte farbą emulsyjną można przystąpić do klejenia tylko gdy farba ta trzyma się podłoża w stopniu gwarantującym utrzymanie kasetonów lub paneli. w przypadku gdy podłoże jest pokryte farbą kredową, konieczne jest usunięcie jej z podłoża przed klejeniem. Nieoczyszczenie podłoża lub nieusunięcie farby grozi złym związaniem kleju , a w przyszłości odpadnięciem kasetonów lub paneli.

Klejenie


 

Przyklejanie należy rozpocząć od środka sufitu przyklejając kolejne płyty w kierunku ścian. Do wyznaczenia środka pomieszczenia, można użyć sznurka wyznaczając przekątnymi środek w miejscu przecięcia. Ewentualnie można rozpocząć klejenie w miejscu gdzie znajduje się żyrandol.

Klej nanosić na płyty punktowo. Nakładać klej w 9 punktach (3 rzędy po 3 punkty kleju). Ilość nakładanego kleju w jednym punkcie jest uzależniona od stopnia równości podłoża na którym montujemy kasetony. Uniwersalnie powinno się nakładać ok. 1 łyżki stołowej kleju na 1 punkt. Po nałożeniu kleju płytę dociskamy lekko do podłoża przytrzymując chwilę do momentu związania kleju.

Kasetony i panele w celu dopasowania można docinać ostrym ostrzem na równym podłożu.

Standardowo przyjmuje się że na 1 m2 kasetonów zużywa się ok. 0,25 kg kleju. W praktyce zużycie kleju jest uwarunkowane od stopnia nierówności podłoża.

KASETON S.C.
OSSENDOWSKIEGO 5A
93-228 ŁÓDŹ

NIP: 9820375318

GODZINY OTWARCIA
PON. - PT..
08:00 - 15:00